Zapisy telefoniczne:

  • Poniedziałek-Sobota: 08:00-21:00

Breath Body Movement – Metoda Trzech Filarów

Innowacyjna metoda pracy z ciałem skupiająca się na uwalnianiu stresu bez tracenia siły ( collapse in eng.), budowaniu nowych, świadomych wzorców w ciele, zwiększaniu świadomości komórkowej ciała w celu odzyskania w życiu równowagi i spokoju.

Jedną z cech przyrody jest tworzenie wzorców. Człowiek będący częścią przyrody również je tworzy. Jednak większość wzorców wbudowanych w nasz organizm powstaje w ciągu ostatnich 3 miesiącach rozwoju płodu przed narodzinami. Często już na tym etapie dochodzi do wielu stresujących momentów, a tym samym zapisania w ciele wzorców, które mają ogromny wpływ na nasz rozwój, na to jak radzimy sobie ze stresem. Te ścieżki w ciele można w trakcie terapii odnaleźć i zbudować na nowo. Z większą korzyścią dla naszego życia. Wszystko po to by odzyskać komfort i spokój.

Breath Body Movement (BBM) bazuje na trzech filarach:

I Oddech

II Ciało

III Ruch

 

I Oddech

Świadomy oddech to podstawa naszej egzystencji. Na codzień nie zwracamy na niego uwagi, póki go nam nie brakuje.

Dlatego od niego zaczynamy proces.

Podczas pracy z BBM uczymy się słuchać ciała na kilku płaszczyznach. Pierwszą z nich jest oddech. Staramy się zaufać ciału i jego własnej intuicji. Jednocześnie kierujemy uważność na oddech, jego jakość a także wpływ na nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne. Poznajemy różne typy oddychania, w tym dużą uwagę przywiązujemy do oddychania komórkowego.

Po świadomym oddechu można przejść do kolejnego etapu, jakim jest Ciało.

II Ciało 

Człowiek jest sam dla siebie materiałem badawczym, ze swoim ciałem, umysłem, jest środkiem własnego doświadczenia (czyli ciało jest mu potrzebne, żeby samo siebie doświadczyło).

Wielu z nas od najmłodszych lat było kształtowanych, aby zaprzeczać odczuciom i ekspresji naszego ciała. Znaczna część naszej energii i życia jest wtedy zahamowana, a także tracimy dostęp do wiedzy i mądrości, które posiada nasze ciało.

Często czujemy się odcięci, oddzieleni od naszego ciała fizycznego, co może prowadzić do odczuć braku ugruntowania, napięcia lub osłabienia, dyskomfortu, bólu i braku prawdziwego i żywego kontaktu z naszym otoczeniem. Te odczucia będą również odzwierciedlone w naszych stanach psychicznych i zdrowiu naszych ciał.

W metodzie BBM poznajemy ciało w pojęciu szerokim, od skóry przez mięśnie i organy po umysł. Metoda pozwala na dogłębną eksplorację ludzkiego organizmu a tym samym dotarcie do ukrytych ścieżek zapisanych w naszym ciele.

Po poznaniu ciała, jego możliwości i wpływie umysłu na ruch możemy przejść do kolejnego etapu pracy.

III Ruch

Ruch w tej metodzie wykorzystywany jest jako proces szukania równowagi, ale nie jest on celem samym w sobie. Jest oparty na dialogu, a dialog z kolei – na bezpośrednim doświadczaniu.

Poprzez organiczny ruch jesteśmy w stanie poznać organizm, jego nawyki, wpisane ścieżki ruchowe a także wprowadzić nowe wzorce.

Metoda BBM wydobywa naturalne zdolności lecznicze organizmu.

Długość procesu BBM zależy od indywidualnych przypadków. Może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Każdy z nas jest inny ale warto poznać siebie.. czasami na nowo.

Centrum NOWA – psychoterapia online, indywidualna Warszawa | Psychoterpia indywidualna Warszawa

realizacja: estinet.pl