Zapisy telefoniczne:

  • Poniedziałek-Sobota: 08:00-21:00

Blog

Style komunikacji – w jakim stylu się komunikujesz?

Jak często rozmawiasz z kimś i masz poczucie, że mówicie chyba w zupełnie innym języku? Ten sam komunikat może być odebrany na wiele różnych sposobów i jednym z wpływających na to czynników są style komunikacji.

czytaj więcej

Czy psychoterapia online jest skuteczna?

Pandemia wirusa COVID miała i ma ogromny wpływ na różne dziedziny naszego życia. W obszarze udzielania usług medycznych, psychologicznych oraz sposobie prowadzenia psychoterapii również zaobserwowaliśmy znaczne zmiany.

czytaj więcej

Kompulsywne jedzenie – trzecie, mało znane zaburzenie odżywiania

Anoreksja i bulimia są powszechnie znane i większość ludzi mniej więcej wie, z czym one się wiążą. Mało osób jednak wie o kompulsywnym jedzeniu.

czytaj więcej

Czym jest Choroba Afektywna Dwubiegunowa (CHAD)?

Choroba Afektywna Dwubiegunowa (CHAD), to zaburzenie należące do obszaru zaburzeń nastroju (podobnie jak depresja). Dane epidemiologiczne wskazują na to, że mamy do czynienia z coraz większym jej rozpowszechnieniem w społeczeństwie.

czytaj więcej

Zespół Aspergera u dzieci

Zespół Aspergera to zaburzenie zaliczające się do spektrum autyzmu. W skrócie, można powiedzieć, że Zespół Aspergera charakteryzuje się zaburzeniami funkcjonowania w obszarze relacji społecznych.

czytaj więcej

Depresja u dzieci i młodzieży

Niedawno obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Według statystyk na depresję choruje aż 350 milionów ludzi na całym świecie.

czytaj więcej

Trening umiejętności społecznych – czym jest i komu pomoże?

Zajęcia stymulujące rozwój emocjonalno-społeczny, które wywierają pozytywny wpływ na rozwój osobowości a także na prawidłowe funkcjonowanie w grupie, to właśnie trening umiejętności społecznych (TUS).

czytaj więcej

Fobia społeczna – jak ją rozpoznać i jak pokonać lęk?

Fobia społeczna to znacznie więcej niż dość powszechna nieśmiałość. To zaburzenie lękowe o charakterze nerwicowym, które powoduje, że nasze życie prywatne czy zawodowe wiąże się z ciągłym lękiem.

czytaj więcej

Terapia dla par – czego możemy się po niej spodziewać?

Psychoterapia par pomaga parom dowiedzieć się więcej o ich związku, oceniać jego mocne i słabe strony, rozwiązywać konkretne problemy, z którymi się brykają i pracować nad zdrowszymi relacjami.

czytaj więcej

Depresja – choroba, której nie należy bagatelizować

Świadomość wagi zdrowia psychicznego w społeczeństwie jest obecnie większa niż kilka czy kilkanaście lat temu. Teoretycznie wiemy jak ważne jest znalezienie czasu dla siebie, spędzanie wartościowych chwil wspólnie z bliskimi. Jednak znaczna liczba osób na co dzień zmaga  się z depresją.

czytaj więcej

Centrum NOWA – psychoterapia online, indywidualna Warszawa | Psychoterpia indywidualna Warszawa

realizacja: estinet.pl